MATIC, XRP Coin ve Bu 8 Altcoin İçin Sıcak Gelişmeler Var!

Polygon, günlük aktif kullanıcı sayısında rekor kırdı. Peckshield’ın Gamma’nın 3,4 milyon USD’lik şaşırtıcı bir saldırıya uğradığını doğrulamasıyla boyut büyüyor. Saga’dan TIA, MATIC, AVAX ve ATOM topluluğuna airdrop müjdesi. Zakinov v. Ripple Labs (XRP Coin) davasındaki duruşma bu ayın sonlarına doğru gerçekleşecek. Ve daha fazlası!

MATIC, XRP Coin ve bu 8 altcoin için sıcak gelişmeler…

Polygon büyük ağ benimseme kilometre taşına ulaştı

Polygon, Ekim 2023’ten bu yana ilk kez en yüksek günlük aktif kullanıcı sayısını kaydetti. Böylece, büyüyen bir ekosistemi gözler önüne serdi. Polygon, bugün ulaştığı etkileyici ağ kilometre taşının ardından şu anda ilgi odağı durumunda. Kurucu ortağı Sandeep Nailwal tarafından Today In Polygon’da paylaşılan bir güncellemeye göre, ağın Günlük Aktif Adresleri, günde ortalama 500.000 kullanıcı ile Ekim ayındaki en yüksek seviyesine ulaştı.

Polygon piyasa değeri açısından en yüksek sermayeye sahip katman-2 protokolü. Bu potansiyelini önemli ölçüde kullanıyor. Kurumsal kripto içgörü sağlayıcısı Artemis verileri, 3 Ocak itibariyle Polygon PoS’taki günlük aktif kullanıcı sayısının 24 Kasım 2023 itibariyle kaydedilen 247.200’lük en düşük seviyeden 519.970’e yükseldiğini ortaya koydu. Artemis verilerine göre Polygon, kullanıcı sayısının 543.290’a ulaştığı 22 Ekim 2023’ten bu yana mevcut kullanıcı sayısı seviyesini tekrar test etmedi. Polygon, daha bütünsel bir performans genel görünümü için başka umut verici veriler de sağladı.

Gamma Protocol hacker’ı büyüyor, protokol saldırganla görüşüyor!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Ethereum’da bir likidite yönetim protokolü olan Gamma ciddi bir saldırıya uğradı. Bu gelişme kripto topluluğunda şok dalgaları yarattı. Peckshield’in 4 Ocak’ta yaptığı bir keşfin ardından, Gamma’nın hazinesinde bir güvenlik açığı ortaya çıktı. Bunun başlangıçta 211,9 ETH (yaklaşık 469.000 USD) bir kayba neden olduğu tahmin ediliyordu.

Ancak, Peckshield’ın Gamma’nın 3,4 milyon USD’lik şaşırtıcı bir saldırıya uğradığını doğrulamasıyla durum hızla tırmandı. Saldırganlar 2,2 milyon doları hızla, varlıkları gizlemek için kullanılan bir araç olan Tornado Cash‘e taşıdı. Saldırıdan hemen sonra Gamma para yatırma işlevini kilitledi. Böylece, kullanıcıların yalnızca varlıklarını çekmelerini kısıtladı. Dikkat çekici bir şekilde protokol, çalınan 3,4 milyon USD’nin iadesi için pazarlık yapmak ve teşvik etmek amacıyla bilgisayar korsanının cüzdan adresine ulaştı.

Saga’dan TIA, MATIC, AVAX ve ATOM topluluğuna müjde

Öncü bir Blockchain platformu olan Saga, karmaşık bir airdrop girişimini açıkladı. Platform, kullanıcı tabanının bağlılığını ve katılımını ödüllendirmeyi amaçlıyor. Bu duyuru, Saga’nın topluluğunu güçlendirme ve platform merakla beklenen Main-net lansmanına yaklaşırken sadakatlerini kutlama misyonunda önemli bir kilometre taşına işaret ediyor.

Bu çığır açan airdrop’a doğru yolculuk 2023’ün 3. çeyreğinin sonlarında başladı. Saga, Saga Yenilikçileri, inşaatçılar ve oyuncular için kriterleri açıklayarak 2024 kripto airdrop sezonunu başlattı. Aralık ayında, 25 gün boyunca 10 farklı oyundan oluşan çeşitli bir seçkide günlük turnuvaları ve görevleri kapsayan ilgi çekici bir Play-to-Airdrop kampanyası olan Saga Advent’in lansmanı yapıldı. Tüm etkinliklerde 3.000’den fazla katılımcının yer aldığı kampanyaya ilgi büyüktü. Perdeler 2024’te açılırken Saga, Saga ekosistemi için belirleyici bir anın sinyalini vererek, genesis airdrop’unun önemli bir bileşeni olan genel topluluk airdrop’u için uygunluk kriterlerini açıkladı.

Saga’nın sadakati tanıma ve ödüllendirme konusundaki kararlılığı, en yakın teknoloji ortakları olan Celestia (TIA), Polygon (MATIC), Avalanche (AVAX) ve Cosmos (ATOM) topluluğuna da uzanarak zorlu bir kripto ortamında verdikleri destek için minnettarlığını gösteriyor. Bu toplulukların belirli üyeleri, genesis SAGA token airdrop alacaklar. Bu, Saga’nın teknolojisine ve misyonuna olan inançlarının bir kanıtı olacak.

Litecoin BitPay’de Bitcoin’i geçti

Litecoin, BitPay işlemlerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Böylece, %38,25’lik payla Bitcoin’i geride bıraktı. Litecoin, BitPay’in ödeme işleme hizmetinde öncü olarak ortaya çıktı. Bu rakam, Litecoin’in tüketicilerin tercih ettiği bir seçenek olarak konumunu pekiştiriyor. Aynı zamanda, kripto para birimi için önemli bir kilometre taşını işaret ediyor.

Ripple (XRP Coin) önemli mahkeme tarihine yaklaşıyor

Zakinov v. Ripple Labs davasında yapılacak duruşma bu ayın sonlarına doğru gerçekleşecek. Ripple Labs (XRP Coin), Zakinov ve Ripple Labs Inc. davasında 11 Ocak’ta yapılması planlanan kritik duruşma ile önemli bir dönüm noktasına yaklaşıyor. Bu oturumda, toplu davanın toplu bildirimin şekli ve biçimini onaylama talebi ele alınacak.

Geçtiğimiz yıl, Zakinov v. Ripple Labs (XRP Coin) tarafından şart koşulan menkul kıymetler davasında XRP yatırımcılarına sınıf statüsü verilmesiyle önemli bir gelişme yaşandı. Yargıç Phyllis J. Hamilton, sınıfın sertifikasyon için gerekli şartları karşıladığını onayladı. Böylece, Ripple’ın XRP’yi kayıtsız menkul kıymet olarak sattığına yönelik dava için zemin hazırladı. Ripple (XRP Coin) geçen yıl ABD SEC’e karşı kısmi bir zafer kazandı. Bu bağlamda, mahkeme ikincil XRP satışlarını yatırım sözleşmesi olarak nitelendirilmedi.

Binance, Kava (KAVA) EVM entegrasyonunu destekleyecek

Kripto borsası Binance, Kava (KAVA) Ethereum Sanal Makinesi (EVM) entegrasyonunu desteklediğini duyurdu.

Radiant Capital, Arbitrum’daki faaliyetlerine devam ediyor

Multi-chain borç verme protokolü Radiant Capital, OpenZeppelin, bağımsız Ethereum araştırmacıları ve beyaz şapkalı bilgisayar korsanları tarafından yapılan kapsamlı incelemenin ardından Arbitrum’daki borç verme ve borç alma piyasasının normal faaliyetlerine devam ettiğini duyurdu. Kullanıcıların artık mevcut tüm borç verme piyasalarını özgürce kullanmaları mümkün. Yerel USDC önümüzdeki birkaç gün içinde listelenmeden önce ek incelemeden geçecek.

Buna ek olarak, Radiant DAO yakında fazla borcun nasıl geri ödeneceği açıklayacak. Ayrıca, Arbitrum WETH piyasasının nasıl tamamen canlandırılacağı konusunda bir Snapshot önerisi sunacak. İlk aşamada, tasfiye ödülünü minimum 1bps olarak belirleyecek. Ayrıca, kullanıcılara sağlık puanlarını iyileştirmeleri için bir ödemesiz süre sağlayacak. 24 saat içinde, likidasyon ödülü kademeli olarak normal seviyelere dönecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir