İyi Parti, Özkan’ı yeniden başkanvekilliğine seçen İBB Grubu’nu “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk etti

İyi Parti, Akşener’in istifasını istediği İbrahim Özkan’ı yeniden İBB Grup Başkanvekilliği görevine seçen 7 üyesini kesin ihraç talebiyle disipline sevk etti. Partinin İbrahim Özkan’ı da ihraç etmesinin beklendiği belirtildi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘in talebiyle istifa eden İbrahim Özkan, İBB İyi Parti Grubu tarafından 1’e karşı 7 oyla yeniden grup başkanvekilliğine seçilmişti.

TIKLAYIN – Partililerden Akşener’e rest: İyi Parti grup başkanvekili oylamasında, İBB başkanvekili olarak İbrahim Özkan seçildi

Özkan’ın yeniden seçilmenin ardından flaş bir gelişme yaşandı. İyi Parti, iş birliğini savunan Özkan’ı yeniden grup başkanvekilliğine seçen tüm İBB meclis üyelerinin “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edildiği duyurdu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“İyi Partimizin İBB Grup Başkanvekilinin istifası, dün bir araya geldiğimiz bir toplantının ardından bizzat şahsım tarafından istenmiş ve İbrahim Özkan da bu doğrultuda görevinden istifa etmiştir.

Buna rağmen bazı İyi Parti İBB Meclis Üyelerinin, bilgim dışında ve teamüllere aykırı olarak kendisini yeniden Grup Başkanvekili seçmesi kabul edilemez.

Bu doğrultuda, bu kararın altında imzası bulunan bütün İBB Meclis Üyelerinin “kesin ihraç” talebiyle disipline sevk edilmiştir.”

Dün istifa etmişti

İstifa talebinin Özkan’ın CHP ile işbirliği savunduğu için İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’den geldiği belirtilmişti. Özkan istifa kararını sosyal medya hesabından, “Genel Başkan Meral Akşener’in talebi doğrultusunda artık ‘Hür ve Müstakilim’. İBB İyi Parti Grup Başkanvekilliği görevinden istifa ediyorum” sözleriyle açıklamıştı.

TIKLAYIN – CHP ile işbirliğini savunduğu için Akşener’in istifasını istediği İyi Partili İbrahim Özkan görevinden ayrıldı

Sosyal medya hesabından gelişmeyi duyuran Özkan, “Hür ve müstakil bir şekilde iradelerini ortaya koyan ve beni tekrar İBB İyi parti Grup Başkanvekili olarak seçen arkadaşlarıma bana duydukları güvenden dolayı teşekkür ederim” ifadelerini kullanmıştı.

İmamoğlu’nun rakibi de görevden alındı

Öte yandan İyi Parti İBB Grubu, İmamoğlu karşısında aday adayı olduğunu açıklayan Suat Sarı’yı grup sözcülüğünden aldı. Sarı’nın yerine Bora Kılıç atandı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir