Galatasaray’dan rakiplere gönderme! ‘Onların pasör çaprazı bizim bütçenin 2 katı’

Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı’nın forma sırt sponsorluğunda yönetici Mehmet Cibara; Milli takım, pasör çaprazı ve bütçe konularında önemli açıklamalarda bulundu.

‘BİZDEN 2-3 OYUNCU MİLLİ TAKIMDA DEMEK YANLIŞ’
“Galatasaray’dan bir tane oyuncu var, diğer kulüplerden daha fazla diye bakmamak lazım. Bir kulüp çıkıp benden üç veya dört oyuncu varsa geriye bakmak lazım. Neslihan Demir, Esra yetişmiş; şu andaki kulüpleri değil. Bu çocukları bulan yetiştiren kulüpler esasında. Aslı Kalaç 2012 veya 2013’te aldık. Bizde profesyonel oldu, biz de yetişti. Galatasaray’dan yetişen diğer kulüplerde oynayan 42 oyuncu var. Şu anda takım şampiyon oldu Milli Takım’da bizden 2-3 oyuncu var demek yanlış. Biz hiçbir zaman oraya gelmeyiz. Biz yetiştiriciliğimizi ön plana aldık. 7 alt yapı takımımız var.”

MİLYONLARCA DOLAR HARCAYIP KADRO KURMAYACAĞIZ
Tüm Türkiye’ye yayılmış 22 voleybol okulumuzda iki binin üzerinde çocuğumuz var. 12 yaşından 17 yaşına kadar yetişiyor. Daha sonra 18 yaşında profesyonel oluyor. 22 yaşına kadar takımda kalıyor. 24-25 yaşından sonra iyi paralarla diğer kulüplere gidiyorlar. 10 sene önce olimpiyat vizesi alsaydık bu oyuncular neredeydi? Hiçbir şekilde 6-7 yabancılı oyuncu alıp milyonlarca dolar verip kadrolar kurmayacağız. Milli Takım’ın geniş kadrosundaki iki oyuncumuz var. Ayçin en iyi orta oyuncularından biri olacak. Bizim stratejimiz yetiştirici olmak. Oyuncu yetiştirmeye devam edeceğiz.”

TAKIMIN MALİYETİ 850 BİN EURO, PASÖR ÇAPRAZI BUNUN 2 KATI
“Galatasaray bu ilginin kendisine gelmesi için yatırımı artırmayı düşünmüyor mu?” sorusu üzerine Mehmet Cibara şu yanıtı verdi;

“Süreklilik açısından baktığınızda Galatasaray erkek ve Kadın Voleybol Takımları 2012’den bu yana bir sene hariç Avrupa’da oynadılar. Voleybolda bütçelerde ciddi uçurum var. Bankalar en büyük rakibimiz. Ana sponsorumuz THY en büyük rakiplerimizden biri. Bütçeler arasında ciddi farklar var. Bu yüzden de partnerlerimizle olan işbirliklerimiz bizim için çok önemli. Bizim tüm takımın maliyeti 850 bin Euro civarında. Diğer takımlarda bir tek pasör çaprazının maliyeti bizim maliyetimizin iki katı. Bunun için sponsorlarımıza büyük önem veriyoruz. Ama biz yetiştiricilik yapmaya devam edeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir