Ev Sahibi Kira Zammını Kabul Etmeyen Kiracısını Silahla Vurdu!

İstanbul’un Esenyurt semtinde meydana gelen olayda ev sahibi Ahmet Göksu ve kiracısı Umut Yalçın kira konusunda tartıştı. Taraflar uzlaşma için görüştüler fakat kiracı kira zammını yine kabul etmedi. Bunun üstüne ev sahibi kiracıyı yanındaki silahla vurarak yaraladı.

İstanbul Esenyurt’ta ev sahibi Ahmet Göksu kiracısı Umut Yalçın’ın kirasını bin 500 liradan 6 bin liraya çıkarmak isteyince anlaşmazlık çıktı.

İki taraf da kira zammı yüzünden mahkemelik oldu. Ev sahibi Göksu kiracısını arayarak uzlaşmak ve kira sözleşmesini yenilemek için görüşmek istedi. Kiracı Umut Yalçın görüşmeyi kabul etti.

Bir emlak ofisinde görüşen taraflar, 4 bin lirada anlaşmıştı. Fakat anlaşma sırasında Göksu ve Yalçın arasındaki tartışma tekrar alevlendi. Tartışma esnasında ev sahibi yanındaki iki kişiyle birlikte kiracısını ofisin dışına çıkardı

Güvenlik kamerasına yansıyan olayda ev sahibi Ahmet Göksu bir anda silahına davrandı fakat silah tutukluk yaptı. Ardından çalışan silahla ateş eden ev sahibi, kiracısını yaraladı. Kiracı Yalçın, yaşanan kavga sırasında ev sahibinin silahındaki şarjörü düşürdü.

Şarjörün düştüğünü fark etmeyen ev sahibi, yaralı halde yerde yatan kiracıya yeniden ateş etmek istedi. Silahın boş olduğunu anlayınca kaçarak oradan uzaklaştı. Ev sahibi Ahmet Göksu, Bağcılar’da polis görevlileri tarafından silahla birlikte yakalandı ve gözaltına alındı.

Hastaneye kaldırılan kiracı Umut Yalçın’ın kasığına isabet eden mermiler riskli bölgede olduğu için çıkarılamadı. Yalçın hayatına kasığındaki mermilerle devam edecek.

Ev sahibinin aylardır kendisini evden çıkarmaya çalıştığını ve tehdit ettiğini ifade eden Yalçın, “Biz gerçekten uzlaşmak istediğini düşündük. Ama oraya o şekilde kalabalık gelmesi, planlı gelmesi hiç adil değildi. Ben böyle olmasını istemezdim. Şu an çünkü sol bacağımı kullanamayacağım” dedi.

Esenyurt’ta yaşanan olay güvenlik kameralarna böyle yansıdı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir