İşkence rezidansında rapor ortaya çıktı

Raporda mağdur Demet A’nın yapılan muayenesinde elde edilen bilgi ve bulgular birlikte değerlendirildiğinde akut stres bozukluğu ve yumuşak doku yaralanmasının tespit edildiği belirtildi.

Mağdurun olay nedeniyle yaşadıklarının basit tıbbi müdahaleyle giderilemeyecek ölçüde olduğu bildirildi.

Demet A’nın Adli Tıp Kurumu’ndaki muayenesiyle ilgili şunlar kaydedildi:

“Kişinin yaşadığı olay neticesinde yüzünde iz kaldığını, yüzünün sağında bulunan izi fondotenle kapatmaya çalıştığını, 3-4 ay önce bağırsaklarında tıkanma yapması nedeniyle antidepresan ilaçları kullanmayı bıraktığını, psikiyatrik muayenelerinde akut stres bozukluğu tanısı konulduğu ifade etmiştir. Olaydan sonra 8 aya yakın bir süre dışarı çıkmaktan korktuğunu, insan içine çıkamadığını, sık sık olayı hatırladığını, anksiyetesinin arttığını ifade etti. Akut stres bozukluğu olduğu düşünüldü.”

İLGİLİ HABERLER

Genç kıza rezidansta işkence

Korkunç rezidans! Gördüğü işkenceyi böyle anlattı

“İşkence rezidansı”nda şok gelişme

OLAY GEÇMİŞİ

Demet A. 8 Nisan 2022’de Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’nde Murat D. ile nişanlısı Sara D. ve Tuba D. tarafından elleri bağlanıp darbedildiğini öne sürerek şikayetçi olmuş, gözaltına alınan 3 şüpheli, “hürriyetten yoksun bırakma”, “eziyet”, “yaralama”, “silahlı yağma” ve “hakaret” suçlarından tutuklanmıştı.

9. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada mahkeme heyeti, sanıkların tahliyesine karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ertelemişti.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir